Přejít na:

Seznam novinek

upozorneni

Datum: 25.1.2015

Upozornění na nepravdivé informace o postrojích

Doneslo se nám, že jistý subjekt poté, co vyškolí lezce (arboristy) jim při následném prodeji postrojů podává informaci, že doba životnosti postroje je pouze dva roky, a to i tehdy, pokud se postroj nepoužívá, neboť poté vlivem UV záření prý dochází k rozpadu švů postroje.
Takováto informace je nepravdivá!!! Technické normy upravující postroje udávají za povinnost, aby kvalita nitě byla slučitelná s kvalitou popruhu postroje. Není tedy možné, aby se u jakéhokoliv postroje, bez ohledu na výrobce, některá jeho část samovolně rozpadla dříve než části ostatní. V případě, že máte jakékoliv pochybnosti a závaznosti podaných informací, vycházejte z průvodní dokumentace postroje (návod k použití).
Nejsem schopen posoudit, zda onen subjekt uvádí zákazníky v omyl z nevědomosti, nebo záměrně za účelem opakovaně jim prodat další výrobek, avšak v souladu s občanským zákoníkem se zákazník, který na základě jeho doporučení vyhodil postroj způsobilý k užívání, může domáhat náhrady škody způsobené špatnou radou.

Seznam novinek

Zpět na seznam novinek